Zapisy na „Twórczy Kalejdoskop” – wakacyjne spotkania ze sztuką

Rozpoczynamy zapisy na wspaniałe warsztaty plastyczne dla dzieci od 7 lat, które odbędą się w lipcu.
Planujemy pięć spotkań, wszystkie odbędą się w Składzie Kulturalnym (Galeria MM, Św. Marcin 24, Poznań) w dniach 8-12 lipca.
Warsztaty poprowadzi Kinga Sibilska, historyczka sztuki.

Uczestniczyć można w dowolnej ilości spotkań.
koszt uczestnictwa w pojedynczym spotkaniu – 20 zł
koszt uczestnictwa w pięciu spotkaniach – 80 zł

materiały plastyczne wliczone w cenę
powstałe prace zabiera się ze sobą

O zapisy prosimy na adres skladkulturalny@gmail.com, telefon 500683092 lub w księgarni.

„Twórczy kalejdoskop”
Kim jest artysta? Jak sobie radzi, gdy w pracowni zabraknie farb, albo gdy po prostu opuści go natchnienie? Jakie przedmioty trzyma w swojej artystycznej szafie? Na te i inne pytania pomogą nam odpowiedzieć szaleni artyści światowej sławy, którzy zawitają do naszego „Składu kulturalnego”. Marc Chagall pozwoli nam przespacerować się po kolorowym świecie jego obrazów, Picasso przekona nas, że obraz nie zawsze musi być malowany. Jeśli w przypływie artystycznego szału Henri Matisse rwać będzie papier, a Jackson Pollock rozleje na płótnie zapasy naszych farb, proszę się nie obawiać – na ratunek przybędzie Max Ernst. Artysta pokazując nam niezwykłe możliwości ołówka, udowodni, że nawet czarno-biały obraz może być interesujący.

Zapraszamy dzieci (7-12 lat) do „Składu kulturalnego”, który w czasie wakacji ze sztuką przemieni się w prawdziwe atelier! Na naszych warsztatach poznamy sylwetki kilku zabawnych artystów i czerpiąc inspirację z ich twórczości, stworzymy własne, niepowtarzalne dzieła! Wykorzystując najróżniejsze techniki plastyczne (pastel, akwarela, wydzieranka, frotaż, itp.) przekonamy się jak wiele jeszcze niezrealizowanych pomysłów kryje się w naszych głowach i czym faktycznie jest radość tworzenia!

Marc-ChagallPablo-Picasso