Kuba-Miami. Ucieczki i powroty – Joanna Szyndler

W świecie reportażu  

termin: 30 maja 2019 r. (czwartek), godz. 18.00-20.00

miejsce: księgarnia Skład Kulturalny, ul.  Szamarzewskiego 4/6, 60-514 Poznań

moderatorka: Violetta Szostak (dziennikarka)


W cyklu „W świecie reportażu” zapraszamy do dyskusji nad książką Joanny Szyndler „Kuba Miami. Ucieczki i powroty”, wydawnictwo Poznańskie, 2018.
Spojrzenie na emigrację Kubańczyków drogą morską do USA, za Fidela i współcześnie. Desperackie ucieczki i powroty. Sagi rodzinne. Kryzysy i szczęśliwe zakończenia. Dziesiątki symboli, pogmatwane losy Kubańczyków.

Reportażystka Joanna Szyndler mieszkała na Kubie od 2010. Przyglądała się tamtejszemu życiu. Obserwacje i badania zamknęła w książce.

Od 2012 r. redaktorka naczelna miesięcznika „Podróże”. Turystykę studiowała w Polsce, Finlandii i Wietnamie. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu. Od lat podróżuje, pisze i opowiada o świecie. Z fundacją Strefa WolnoSłowa połączona współpracą. (Źródło: http://agencjaopowiesci.pl)

Skład Kulturalny wraz z WBPiCAK i Wydawnictwem Poznańskim zaprasza na spotkanie z naszym gościem w czwartek 30 maja o g.18.00 (Skład Kulturalny na poznańskich Jeżycach, ul. Szamarzewskiego 4 w Poznaniu)

Zaciekawiona /zaciekawiony? Przyjdź 30 maja do Składu kulturalnego – spotkasz się z Autorką, która zapowiedziała także pokaz zdjęć, książkę kupisz już na miejscu.

obraz

Serdecznie zapraszamy

https://www.facebook.com/watch/?v=1114568402048814