Na tropie wiosny

Kolejne warsztaty dla dzieci odbędą tradycyjnie w sobotę, 4 maja, o godzinie 10 (dzieci w wieku 2-4) i 12 (dzieci od 5 lat).

Temat: WIOSNA!

Dla grupy młodszej przygotowaliśmy warsztaty inspirowane książką „Wiosna na ulicy Czereśniowej” Rotraut Susanne Berner (Wydawnictwo Dwie Siostry). Poszukajmy wspólnie mieszkańców Czereśniowej w Składziku Kulturalnym!

Grupa starsza natomiast przeżyje przygodę z Adamem Wajrakiem i jego „Przewodnikiem prawdziwych tropicieli” (wyd. Agora)!

Wiosna

Już wiosna! Zielenią się pola, łąki i trawniki, kwitną pierwsze kwiaty, a zwierzęta wychodzą ze swych kryjówek, by wygrzewać się w słońcu. Ulica Czereśniowa tętni życiem. Na dworcu, na rynku, w sklepie, w parku – wszędzie aż roi się od ludzi. Czy zdołasz odnaleźć wszystkich? Sprawdź, co przydarzyło im się w ten piękny wiosenny dzień.

Przewodnik - wiosna

To najbardziej pracowity czas w zwierzęcym świecie. Łąka, las, rzeka i staw – gdziekolwiek spojrzycie, wszędzie odbywa się arcyciekawy spektakl. Ssaki prostują kości po zimie, aż trzeszczy, ptaki tańczą, walczą i pojedynkują się na potęgę, gady zmieniają barwy i śpiewają, aż puchną im gardła. Prawdziwi tropiciele, czas na WIOSNĘ!

wiek: od 2 do 100 lat
data: 04.05.2013
dzień: sobota
godz: 10:00 (grupa wiekowa od 2 do 4 lat)
godz: 12:00 (grupa wiekowa od 5 lat)
miejsce: Skład Kulturalny
koszt: 12 zł
prosimy o zapisy pod nr telefonów: 500 683 092
oraz na adres mejlowy: skladkulturalny@gmail.com

ilość miejsc ograniczona

Informacje dla rodziców – cele warsztatów:
- rozwijanie spostrzegawczości i koncentracji
- doskonalenie wiedzy na temat przyrody
- kształtowanie postawy twórczej przez samodzielną pracę
- rozwijanie umiejętności pracy w zespole