Karolina Bednarz o Japonkach

W świecie reportażu – Karolina Bednarz o Japonii

21 czerwca 2018 w godzinach 18:00 – 21:00,
Skład Kulturalny na Szamarzewskiego

Opowieść o Japonii. „(…) Nie ma ochoty być tradycyjną >panią domu<. Nie odnajduje się w meandrach społecznych oczekiwań. Jedno z jej pierwszych wspomnień związane jest z gnębieniem przez rówieśników. Rodzina przeprowadziła się do innej dzielnicy, a Akiko wylądowała w nowej szkole. (...) Zaczęła się buntować. W pierwszej pracy nie potrafiła przyzwyczaić się do sztywnych zasad i utartych zwyczajów. Do przywożenia z wakacji omiyage, drobnych podarunków, często słodyczy, którymi trzeba poczęstować całe biuro, >bo tak wypada< (...)" /fragm. artykułu Karoliny Bednarz, Jestem przegranym psem. W: Magazyn reporterów Duży Format nr 30 28.07.2016, s. 7/.

Na spotkanie z cyklu „W świecie reportażu” z Karoliną Bednarz, reporterką, obserwatorką współczesnego społeczeństwa Japonii oraz autorką świeżutkiej książki „Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet” zapraszamy serdecznie do Poznania.

Bednarz

Karolina Bednarz jest absolwentką wydziału japonistyki na Uniwersytecie Oksfordzkim, prowadzi blog W krainie tajfunów. Współtwórczyni i redaktorka naczelna niezależnego kwartalnika reporterskiego „Non/fiction”. Ukończyła Polską Szkołę Reportażu. Publikowała między innymi w „Dużym Formacie”.

organizator: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
projekt Dyskusyjne Kluby Książki, którego patronem jest Instytut Książki.