Poezja naStanie – Łucja Dudzińska

Skład Kulturalny Jeżyce serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Poezja naStanie, 23 lutego 2016 (wtorek) o godzinie 18.30, przy ulicy Szamarzewskiego 4/6. Tym razem naszym gościem będzie Łucja Dudzińska i rozmawiać będziemy o dwóch jej książkach – OB oraz Tupanie.
Prowadzenie: Joanna Żabnicka

Łucja Dudzinska

Łucja Dudzińska – poetka, animatorka kultury, redaktorka serii wydawniczej. Pomysłodawczyni, organizatorka akcji literackich, konkursów, wystaw, spotkań. Z wykształcenia ekonomistka, pedagog (Akademia Ekonomiczna). Laureatka kilkudziesięciu ogólnopolskich konkursów poetyckich. Publikowała w wielu antologiach i pismach literackich. Tłumaczona na pięć języków. W 2011 roku założyła i prowadzi ogólnopolską Grupę Literyczną Na Krechę. Jest wiceprezesem Fundacji Centrum Rozwoju Kultury i Edukacji. Autorka czterech książek poetyckich. Za debiut otrzymała symboliczną Nagrodę R. Milczewskiego-Bruno i dwie nominacje. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Poezja naStanie pomyślana jest jako autorski cykl spotkań z twórcami w księgarni Skład Kulturalny Jeżyce. Dzięki nim chcemy przybliżyć poznańskiej publiczności twórców różnych temperamentów i taktyk pisarskich, przymykając oko na sztywne klasyfikacje gatunkowe. W projekcie tym chodzi o stworzenie atmosfery sprzyjającej twórczemu myśleniu, pobudzenie ciekawości literatury (naj)piękn(iejsz)ej – nawet, jeśli niełatwej – i podejmowanie prób rozumienia poezji jako niezbywalnego elementu codzienności.
To, że ona „nastanie” nie jest ani bałwochwalczą prognozą, ani wizją apokaliptyczną; w Składzie Kulturalnym poezja jest na stanie, co znaczy, że pozostaje do naszej – tak, nas wszystkich! – dyspozycji. Będziemy podawać jej rękę i brać się z nią za bary; właśnie po to, by rzeczywiście była, skoro już jest.