Dni Wagabundy 2013

Księgarnia Skład Kulturalny zaprasza już dziś na „DNI WAGABUNDY 2013″. Wydarzenie rozpocznie się 20 września o godzinie 14:00 w Pawilonie Nowa Gazownia w Poznaniu.

Jest to impreza podróżnicza organizowana przez Powiat Poznański i Fundację im. Kazimierza Nowaka. Będzie to zwieńczenie cyklu imprez podróżniczych organizowanych w minionych tygodniach w okolicznych miejscowościach (Kórnik, Uzarzewo, Puszczykowo, Chludowo).

Główną częścią będzie spotkanie podróżnicze W 80 CHWIL DOOKOŁA ŚWIATA, w ramach którego czterech podróżników opowie pokrótce o odwiedzonych rejonach świata, w kontekście wędrówek słynnych podróżników, tj. Kazimierza Nowaka, Arkadego Fiedlera, Władysława Zamoyskiego oraz misjonarza o. Mariana Żelazka. Co więcej – nasi goście spotkają się z owymi podróżnikami, w postaci poznańskiego artysty – Jacka Hałasa, narratora spotkania. Do tego całość okraszona będzie fantastyczną muzyką na żywo z różnych stron świata (Kapela Hałasów, Seba Wielądek, Gwidon Cybulski). Zapraszamy na spotkanie całe rodziny!

Oprócz tego, w trakcie imprezy finałowej odbędzie się szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych, m.in. pokazy, warsztaty, prelekcje, wystawy i bajka teatralna ŁZA ZIEMI, którą zaprezentuje w mongolskiej jurcie TEATR FRAJDA. Całość zakończy się pokazem stawiania balonu, oczywiście w zależności od pogody. Będą też smaki świata w postaci pysznych ciast oraz księgarnia podróżnicza, spotkania autorskie i wiele konkursów. Wielką atrakcją dla dzieci będzie na pewno obecność Łukasza Wierzbickiego.

Zapraszamy w piatek, 20 września od godziny 14:00 do Pawilonu Nowa Gazownia!
ZOBACZ PROGRAM

Pełen program do pobrania: Program Dni Wababundy 2013 (format PDF)

DNI_WAGABUNDY_2013